alwaysclean.co.il

ניקיון משרדים - תנאי העסקת חברת ניקיון למשרד


ניקיון משרדי


אחרי שסקרנו עבורכם ניקיון בתים אחרי שיפוצים, החלטנו לסקור בשורה של
מאמרים את התחום של ניקיון משרדים.
מאמר ראשון בתחום יעסוק בתנאי העבודה של חברות ניקיון ומה הן מציעות
בעבר, כל משרד וחברה היו צריכים להעסיק עובדי ניקיון ולשלם להם שכר – אך גם לשאת בעלויות הנובעות מקיומם של יחסי עובד מעביד. כיום, עם פעילותן של חברות כוח אדם ניתן לחסוך באופן משמעותי בהוצאות אלו – משלמים לספק שנותן שירותי ניקיון למשרד ובסוף כל חודש מוציא חשבונית, ממש כמו כל ספק אחר.


ספק שירותי ניקיון – אזהרה מקדימה

ההתקשרות עם חברות שמציעות שירותי ניקיון משרדים נעה בין הזמנה חד פעמית לניקוי של משרד קטן, ועד העמדה של מספר עובדים שנמצאים במקום העבודה במשרד מלאה.

חברות ניקיון מציעות אמנם פעמים רבות מחירים זולים, אך כמובן שיש מגבלות רבות החלות על מי שהוא המעסיק בפועל של עובדי הניקיון.
יש לשים לב שחברת כוח האדם שנותנת שירותי ניקיון שומרת על זכויות העובדים – מבחינה של שכר מינימום, חופשות, שעות עבודה, ימי מחלה וכדומה. בנוסף אם אותו אדם עובד במקום מסויים, דרך קבלן כוח אדם, למעלה מתשעה חודשים, הוא עשוי להיחשב כעובד מן המניין באותו מקום.
 

ניקיון משרדים -מחירים

המחיר שמציעות חברות ניקיון קשור באופן הדוק לשעות העבודה – מה שהחברה גובה הוא למעשה סכום שמורכב מעלות שעת העבודה של עובדי הניקיון, בתוספת הוצאות שונות ורווח לחברה. כלל אצבע הוא שהמחיר לשעת עבודה של עובד בתחום ניקיון משרדים, עבור מזמין השירות, יעמוד על 35-45 ₪. בשונה מניקיון בתים, כאשר מדובר בתחום של ניקיון משרדים, מזמין השירות לא צריך לדאוג לציוד הניקיון וחומרי הניקוי – בעלות של אלו נושאות חברות ניקיון. עם-זאת, פעמים רבות חברת הניקיון תדרוש חדר במקום העבודה בו תוכל לשמור את הציוד ואת חומרי הניקוי.

המחירים שמציעות חברות הניקוי נובע משילוב של גורמים אלה:

היקף העבודה הנדרשת – האם יש צורך רק לאסוף זבל ולנקות את הרצפות פעם בשבוע, או שמא כל יום. האם יש צורך לנקות חדרי שירותים, חלונות וכד'. עבור ניקוי פשוט פעם בשבוע תשלמו סכום שיתחיל ב-500 ₪ בחודש. ניקוי מקיף שיתבצע מדי יום יכול לעלות 3,000 -4,000 ₪ לחודש. משרדים רבים כוללים אלמנטים מורכבים יותר, אשר מצריכים ציוד או חומרי ניקוי מיוחדים – ניקוי שטיחים, תקרות גבוהות במיוחד ועוד. כמובן שצורך במקצועיות מיוחדת מייקר את עלויות הניקוי בצורה משמעותית.
 
גודל המשרד – למעשה, לא השטח שמנקים הוא שקובע את עלות הניקוי, אלא כמות העובדים שצריכה חברת ניקיון להעמיד לצורך ניקוי המשרד. אם מדובר במשרד קטן, בו יושבים לדוגמה שני עורכי דין, מספיק עובד אחד שיגיע מדי יום לניקיון קל, ופעם בשבוע לניקיון משמעותי יותר. הוצאה על ניקוי שכזה תעמוד על 1,000-2,000 בחודש. עם-זאת, במשרד ובו חדרים רבים, או קומות רבות, יתכן כי ההוצאה תעמוד על סכומים גדולים בהרבה.
 

פעמים רבות נראה שיכול להיות פשוט וזול יותר לשכור עוזר/ת בית שיבואו לנקות את המשרד בשעות הערב.
אולם, יש לזכור כי במקרה שכזה העלויות האמתיות עשויות להתברר רק בהמשך – לאור העובדה שיחסי עובד מעביד גוררים זכאות לפיצויי פיטורין, הפרשה לפנסיה, תשלום ביטוח לאומי ועוד תשלומי חובה רבים

 16/08/2011    alwaysclean.co.il
פורום ניקיון

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר alwaysclean.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 alwaysclean.co.il כל הזכויות שמורות
אתר חברות ניקיון מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום ה ניקיון
מחפשים חברת ניקיון מקצועית? מלאו את הטופס ותקבלו הצעות
אנחנו עובדים עם חברות הניקיון האמינות והמקצועיות בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!